První letošní Bestie Open a rozhovor s Martinem Štěpánkem

7.2.2014 se uskutečnily další ze závodů série Bestie Open, které jsou určené především pro atlety „hobíky“, nebo pro ty, kteří začínají, nebo zkrátka jen nemají čas trénovat 6x v týdnu. Prostě pro všechny nadšence, kteří CrossFitu propadli a mají chuť si zazávodit, porovnat se s ostatními a dostat ze sebe maximum. Druhý ročník závodů, jehož obliba neustále roste, zavítal tentokráte do míst pražského boxu CrossFit Committed, který poskytl svůj gym všem závodníkům. Fotky ze závodu najdete dole pod článkem.

CrossFitové závody se obecně vyznačují skvělou atmosférou, kde se všichni atleti vzájemně podporují, což pro sérii Bestie Open platí bezezbytku. V Praze se účastnilo soutěže 55 atletů a 30 atletek. O skvělé výkony nebyla nouze, padlo nejedno osobní maximum, ale hlavně si všichni zúčastnění odvezli spoustu zážitků a motivace pro příště. A především o tom série Bestie Open je. Více o sérii s jejím hlavním organizátorem, zakladatelem a nestorem České CrossFit scény Martinem Štěpánkem v následujícím rozhovoru, spolu s výsledky ze zmiňovaného závodu.

Série závodů Bestie Open běží druhým rokem. Jak tě napadla myšlenka závodů tohoto formátu?
Ani ti nevím. Nejspíš proto, že většinu „crossfiťáků“ tvoří právě ti nadšenci, co trénují 3x do týdne a chtěj si zazávodit.

Bestie Open je série závodů po gymech a místech po celé republice. Jak si vybíráš ta místa, kde se závody budou konat?
Zatím to funguje především přes kontakty v lokalitách. Snahou je, aby nebyly všechny závody v okruhu 100km .. Je to zároveň promo pro místní gym. Samozřejmě je limitující i prostor. Momentálně pracujeme na nových variantách kam závod umístit z hlediska atraktivity a hlavně plynulosti průběhu.

Závodů se mohou účastnit jen takzvaní hobíci? Resp. co kdyby nastala situace, že by se přihlásil někdo např. z top 10 z loňskýho Czech Beastu?
Jednak o tom pochybuju a pak prostě závodit nebude. Poděkuju mu za zájem a sbohem. Už při letošním prvním závodě jsem např. vyřadil 2 borce, resp. Po závodě. Byli po několikáté na bedně a je tedy jasné, že jejich výkonost je již nad rámec Bestie Open.

Závody Bestie Open se těší mezi atlety velké oblibě, ale přesto…chystáš pro další závody ze série nějaké „vychytávky“?
Vychytávky se řešíme vždy s ohledem na charakter místa konání závodu, ale je pravda, že pro letošek, pokud to dopadne, budeme mít jeden hodně „jinej“ závod.

Závěrem ty osobně. Máš tento rok v plánu nějaké závody sám za sebe? Nebo se spíš budeš věnovat trénování, seminářům apod. ?
Teď jsme dokončili kvalifikaci na CET v týmech, s kamarádem Davidem jsme si vzali pod křídla do týmu benjamínka, 16 ti letou šikovnou slečnu Aničku, tedy je to naše „Annie“. Bohužel to vypadá, že to nevyšlo, ale to nevadí, zkušenosti … Ještě nevím, jestli jdou výsledky převést do jednotlivců, že bych to zkusil z druhé strany .-)
Samozřejmě jsem zapsán do Open CF Games, ale neočekávám boj o regioálky .-)
Registroval jsem se na Adriatic Throwdown, takže bych mohl na konci května vyrazit k moři …
No, ale hlavně se budu věnovat práci s lidmi, tréninky v Fitness Klub Filip, semináře. Mám radost, že jsou i tací, kteří za mnou přijedou třeba z Českých Budějovic do Hradce na konzultace a techniku.

Výsledky Bestie Open – 7.2.2015, CrossFit Commited Praha

Top 10 muži

1 Emil Zakowany
2 Lukáš Veselý
3 Jiří Huml
4 Standa Kalvoda
5 Petr Plaček
6 Michal Todorov
7 David Vondráček
8 Václav Mráz
9 Marcin Żmurko
9 Michal Tomczak
10 Marek Šmolík

Top 10 ženy

1 Karolína Minksová
2 Nikola Tesařová
3 Klára Kincelová
4 Lenka Řeháčková
5 Andrea Neubauerová
6 Kristýna Hájková
7 Šárka Svobodová
8 Bára Dubnická
9 Lucie Rašková
9 Petra Suchá
10 Štěpánka Rozprimová