Rich Froning – v 26 letech CrossFitovou legendou

Narozen: 21. Července 1987
Výška: 180 cm
Váha: 86 kg
Rich Froning začal s CrossFitem zhruba před třemi lety, tedy v době, kdy dostával tento nový sport svou podobu. Rich byl od mala velkým sportovcem. Na střední škole Cookeville High School hrál baseball, americký fotbal a víceméně každý sport, na který si lze vzpomenout.

I přes dvě nabídky od vysokých škol na baseballové stipendium šel Froning za svým srdcem k hasičskému sboru, kde vydržel 3 roky a stihl vystudovat zároveň Tennessee Technological University.
První ročník CrossFit Games, s Richovou účastí se stal rok 2010 a tehdy 23. letý mladík skončil na fantastickém 2. místě a to jen díky velké smůle v poslední work outu, kdy spadl z lana a poranil si kotník. Následující dva ročníky Froning vyhrál a víceméně se zapsal do historie tohoto nového odvětví fitness. Následovaly smlouvy s firmami jako je Reebok, který je hlavním partnerem CrossFitu, Rogue Fitness, který je zároveň hlavním dodavatelem veškerého vybavení na CrossFit Games, a BSN, je výrobce potravinových suplementů.
Zkrátka Rich Froning = CrossFit Games. Co se osobního života týče, Rich je ženatý se s krásnou Hillary, se kterou bydlí v domě v Cookeville Tennessee spolu s jejich psem Gilliganem. Doma má Rich dokonalé zázemí pro svojí přípravu. Zajímavostí je že jeho žena americký fotbal ani baseball ráda nemá a celkově ji sport vlastně nezajímá. Zajímavý paradox vzhledem k tomu, že její manžel drží titul „the fittest man on Earth“.
V letošním roce bude chtít Froning dobýt hattrick na CrossFit games, ovšem další borci už si na něj brousí zuby v čele s Joshem Bridgesem, Mattem Chanem a překvapit může i jeho tréninkový parťák Dan Bailey.
Rich Froning a jeho výkony:

Workouty Maxima
Fran 2:13 Clean & Jerk 168 kg
Grace 1:11 Snatch 136 kg
Fight Gone Bad 508 Deadlift 247 kg
Back Squat 202 kg
Max Pull-Ups 75

Leave a Comment